Twój kot rujnuje sprzęty? Drapaki dla kotków

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie kotka, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to wówczas jego normalny nawyk i podświadomy środek na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Gdy Twój kotek ma smykałkę do rysowania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i sprzęty, rozwiązaniem może być dobrany do jego potrzeb drapak.
Poszczególne modele różnią się od siebie wyglądem, wielkością oraz praktycznością, a wybór jest niewątpliwie spory. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są ogólne reguły wybierania tego rodzaju akcesoriów także w jaki sposób dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Pupil skrobiąc pazurki zużywa do tegoż znaczną część swojej siły, oraz cielsko wygina w mocny łuk. Takie zachowanie czyni, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim solidny, tak aby nie zagroził swemu kotu. Idealnym podejściem są np. elementy zamocowane do ściany, które akceptują wielki nacisk a tworzą znakomitą propozycję, chociażby dla dorosłych kotów. Szukając drapak obejrzyj, czy jest podparty na sporej podstawie i także czy strona wewnętrzna doskonale przylega do gleby.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wymagania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kota kierowany jest określony przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże potężniejszy napór wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota powinien być niewątpliwie mocny.

Uzgodniona wielkość

Obojętnie od tego, albo zakupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, lub zamawiasz go online, pamiętaj aby dobrać jego kształty do gabarytów Twojego kotka. Wielkość powinna być dobrana do wysokości kota, tak aby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciało. Kotki rasy dużej pragną wyjątkowych, wysokich akcesoriów, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się podstawowym produktem; możemy także zakupić drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Marka i zastosowane środki

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być wykonany spośród wysokiej jakości materiałów. Doskonale sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który doskonale toleruje kontakt z kocimi szponami. Taki wybór pokrycia sprawi, iż na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych rodzajów drapaków w różnej formie. Te najnormalniejsze to deska osłonięta specjalnym sznurem, nadzwyczaj kosztowne wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują również drapaki, wykonane tak, iżby wykonywać równocześnie
funkcję legowiska oraz które obite są silną, lecz wygodną gąbką.
tanie drapaki

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być także śliczny, jak i także prosty. Taki przedmiot może być dekoracją mieszkania i także wyjątkowym terenem rozrywek dla naszego kota. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie strażnice, które pozwalają zadbać o pazurki, a są też łóżkiem i także środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, jeśli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki naraz, i nawet wykorzystywać drapak do wspólnych igraszek.
Duży dobór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, że dowolny posiadacz kotka zlokalizuje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego oczekiwania i dodatkowo uczyni radość pupila.