Poznaj najaktualniejsze przybory dla Twojego psa, jakie musisz posiadać!

Sportowe szelki dla czworonoga

Z psiakiem potrafimy ćwiczyć przeróżne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to wówczas być od razu wyczynowy wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego konieczne będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, tudzież polski producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla psiaka zbudowane są tak, ażeby dostarczyć czworonogowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej intensywnych sportów można stosować szelek dla psiaka zaprzęgowych, jednak lepiej jest wykorzystywać dodatkowe szelki dedykowane do latania z psem lub przejażdżki na rowerze.
koniecznie zobacz te legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer produkuje oprócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania przeróżnych sportów biegowych. Są to szelki wyśmienicie wpasowane do sylwetki psiaka, gwarantują ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie zsuwają się w czasie biegu i także nie przynoszą obtarć. Szelki dla psiaka Line mogą być użytkowane również na co dzień, szczególnie do dalekich spacerów. Są więc to szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla czworonoga to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to zespolenie tradycyjnych szelek rodzaju guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka też korzystnie sprawdzają się w dogtrekkingu, aczkolwiek można ćwiczyć w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można niesłychanie dobrze wpasować do kształtów pieska, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozkładają jednakowo siłę, z którą piesek ciągnie, zezwalając mu na komfortową i dodatkowo efektywną pracę tudzież wolność ruchów. Szelki dla psa Speed są funkcjonalne i dodatkowo wygodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, przydaje się do przypinania czworonoga na spacer, inne do przypinania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze albo długiej podróży.

Marka Sali tworzy też charakterystyczne szelki dla psa „norweskie”, które również sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psiakiem. Dedykowane są dla psów, które zbyt szybko nie ciągną i odpowiednio reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to zatem także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas również wszechstronne szelki, wolno zakładać je czworonogowi na ciągłe spacery, oraz jeszcze używać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z psem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i także bezpieczne, ich korzyścią jest też błyskawiczne i dodatkowo bezproblemowe zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, i kieszonkę na identyfikator.
Jak planujemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy wybrać dla niego poprawne, wygodne i dodatkowo przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.