Jaki warto nabyć żwirek dla kotów, czym się wskazywać przy wyborze?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotka to zatem obowiązkowe wyposażenie kuwety. Istnieją odmienne modele żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się również do kuwety odsłoniętej, jak i także krytej. Żwirek dla kota ma taki minus, iż niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozsiewaniu blisko kuwety oraz roznoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
zakup żwirek dla kota silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Nietrudno jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piasek. Chociaż na rynku są dostępne rozmaite żwirki dla kotka, znacznie użyteczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają zwyczajny piach. Są przydatne dla kotów, które regularnie wychodzą na zewnątrz i także kochają gmerać w ziemi. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kotka strasznie gwałtownie zaczyna odstraszająco pachnieć, gdyż niestety nie ma opcji oddzielenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy formę małych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

Niemniej ten większy i także cięższy jest niewiele użyteczny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, jaką można bezboleśnie usunąć z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe czy aromatyczne. Asortyment zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, wspaniałe żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać odchody na bieżąco, oraz cały żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest mocno korzystny.

Jak go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, żeby woda z moczu swobodnie odparowała. Niezwykle popularne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek odpowiednio wytłumia zapachy i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest więc to, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozprasza się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalistyczne pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory, które można dołączać w niedużej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że zawierają zarazem cechy odkażające.