Czy kotek w ogóle pragnie zabawek? Po co kotu zabawki?

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Zapewne każdy chociaż raz spotkał kota, który napiętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Reagujemy więc często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród pierwotnych czynności, którą musi robić każdy młody pupil. I nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy kot ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza własne terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze poinformowania, że to jego teren. Gdy kot w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas znak, że coś go trapi Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu umożliwi uratować przed uszkodzeniem nasze pufy.
kup teraz zabawki dla kotów ze sklepu zoologicznego https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila dają naszym pupilkom komfort, są ogromnie pożądane zwłaszcza kotom żyjącym nieustająco w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy także do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, natomiast na wysoce rozszerzonych drapakach ma możliwość do szczególnie skomplikowanych zabaw. Odpowiednio jest jak najwcześniej przyzwyczaić kociaka do drapaka, aby uratować przed podrapaniem meble lub sofę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zazwyczaj koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie żyją gospodarze, więc ofiarą może ulec leżanka w salonie. Kotki przepadają także zaznaczać swoje terytorium obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład odmiennego pupila.

Doskonale jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najfajniejsze, ustawione w złym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia a może służyć pupilowi jak przyjemne pole do drzemki. Jest więc to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupka, postawionego na podstawce prosto lub ukosem, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozszerzone, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na podłodze czy być przyczepiony do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów są w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, oraz również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest nadzwyczaj obfita, mają one najbogatsze kształty, mają inne funkcje oraz akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem również upodobaniami pupila. Jeśli kot uwielbia więcej spać, sprawmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest aktywny i dodatkowo kocha skakać, przypuszczalnie ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.