Czy dobór odmiany dużego psa ma znaczenie?

To, iż pies jest najwspanialszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej debacie. Ten futrzasty towarzysz, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także warunki, w jakich rezyduje. Dla niego liczy się jedynie czułe spojrzenie i dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup czy adopcję małego psa, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej określonej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Wygląd szczeniaka i jego piękny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący pies niezwykle szybko dojrzewa i gospodarz nawet nie ujrzy, jak przekształca się w dużego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak duży psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego ładnych oczek i dodatkowo oryginalnego pyszczka.


Żywy pies i ociężały człowiek


Określając się na posiadanie psa, wypada dobrze zapoznać się z jego odmianą, by wraz z nim tworzyć spójny oraz silny związek. Pieseczki wymagające dużo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się zadowolone, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, trzeba mieć świadomość, że to wyjątkowo ruchliwe zwierzaki, które pragną wyczerpujących spacerów oraz licznych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tutaj pieski małe, które łatwo zmieszczą się w każdym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie idealnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i także wakacji.

Tymczasem małe czworonogi mimo własnego ładnego wyglądu, nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno spowodują lęk i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich odstraszając. Jeżeli w domku mieszkają malutkie dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, albowiem źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Pies zaczepny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela przedstawiania odpowiednich dokumentów, przystających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich rasami, by właściwie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i trybem życia człowieka, bo właśnie wtedy więź z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

karma dla psa hurtownia